ابراهیم حقیقی: تهران همه ایران نیست / جشنواره تجسمی فجر به شهرهای ایران رسید بازگشت Back
ابراهیم حقیقی:
تهران همه ایران نیست / جشنواره تجسمی فجر به شهرهای ایران رسید
به گزارش ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، این روزها علاوه بر تهران، چهل شهر کشور میزبان چهل اثر از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران است و در کنار آن دو شهر آبادان و شیراز نیز پذیرای آثار چاپی 4 بخش پوستر، تصویرسازی، عکس و کارتون و کاریکاتور جشنواره تجسمی فجر هستند که این روزها در نگارخانه های موسسه فرهنگی هنری صبا برپاست.
هفته گذشته افتتاحیه های رسمی جشنواره تجسمی فجر در دو شهر شیراز و آبادان و با استقبال مخاطبان و مسئولان استانی برگزار شد. 
در شیراز افتتاحیه این جشنواره در نگارخانه وصال برگزار شد و آثار تصویرسازی، گرافیک و عکس در نگارخانه «وصال»، آثار کارتون و کاریکاتور در نگارخانه «مهستان» و «سو» و بخش دیگری از آثار عکاسی در نگارخانه‌های «رومی» و «سی راه» به نمایش در آمده است.
موزه هنرهای معاصر آبادان نیز بخش طوبای زرین جشنواره تجسمی فجر را به صورت رسمی با حضور ابراهیم حقیقی دبیر این دوره از جشنواره تجسمی فجر و مسئولان منطقه ای در کنار نمایشگاه «چهل نمایشگاه، چهل شهر» در حالی پذیرا شد که بخش دیگری از این موزه این روزها به نمایشگاهی از آثار معماری «اتواگنر» با نام «شهر بی انتها» از کشور اتریش اختصاص دارد.
ابراهیم حقیقی دبیر یازدهمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی فجر درباره افتتاح نمایشگاه های استانی گفت: بخش های قابل تکثیر جشنواره شامل عکس، پوستر، کاریکاتور و تصویرسازی به تعداد ۲۶۵ قطعه همزمان با تهران در موزه هنرهای معاصر آبادان و همچنین نگارخانه های شیراز برپا شده است و تا 10 اسفند ماه سال جاری برای بازدید عموم و علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.
وی ادامه داد: لازم است تا مردم دیگر شهرهاس کشورنیز با جریان هایی که سال ها فقط به تهران تعلق گرفته آشنا شوند و همه ما در برنامه ریزی ها باید بدانیم که تهران همه ایران نیست و همه شهرهای ما لیاقت آن را دارند که بیشتر از اینها به آنها پرداخته شود. 
وی گفت: برگزاری همزمان جشنواره یازدهم در شهرهای دیگر و برگزاری بخش «چهل نمایشگاه، چهل شهر»، گامی به سوی این هدف است. 
لازم به ذکر است که 265 اثر به نمایش در آمده در بخش طوبای زرین و چهل نمایشگاه چهل شهر یازدهمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی فجر شامل 82 اثر تصویر سازی، 70 اثر عکاسی، 74 اثر کارتون و کاریکاتور، 39 اثر گرافیک و تصویر، 40 اثر از آثار گنجینه‌ی موزه هنرهای معاصر تهران با عنوان"انقلاب در موزه هنرهای معاصر آبادان تا 10 اسفند ماه جاری برپاست.
یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی تا پانزدهم اسفند ‏برپاست. در این ‏‏جشنواره سیدامیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی ‏دبیری ‏اجرایی را ‏عهده‬ دار ‏هستند.‏
 
تاریخ خبر:  1397/12/05