تکتم فرمانفرمایی، مدیر گالری فرمانفرما: هم‌سویی میان بخش خصوصی و دولتی در حوزه هنرهای تجسمی بازگشت Back
تکتم فرمانفرمایی، مدیر گالری فرمانفرما: 
هم‌سویی میان بخش خصوصی و دولتی در حوزه هنرهای تجسمی 
 
به گزارش ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، تکتم فرمانفرمایی مدیر گالری فرمانفرا درباره بخش «چهارسوی هنر» گفت: گالری‌ها به عنوان نهادهای خصوصی بخش هنرهای تجسمی همیشه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط هستند و امسال جشنواره هنرهای تجسمی فجر فرصتی فراهم کرده تا هم‌راستایی و هم‌سویی میان بخش خصوصی و دولتی در حوزه فرهنگ و هنر تجسمی ایجاد شود. 
وی ادامه داد: هر قدر حمایت مسئولان فرهنگی از بخش خصوصی قوی‌تر باشد این نهادهای خصوصی می‌توانند کمک کنند جشنواره فجر با کیفیت بالاتری برگزار شود. از سوی دیگر سالهاست که جای فعالیت گروهی میان گالری‌های کشور ما خالیست و گالری‌ها همیشه کارهای انفرادی انجام داده‌اند، اما امسال در جشنواره فجر یک اقدام گروهی شکل می‌گیرد که به نظر من اتفاق بسیار خوبی است.
 
فرمانفرمایی بیان کرد: نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که هنر تجسمی ایران در دنیا جایگاه خاصی پیدا کرده است و در سال‌های اخیر شاهد موفقیت‌های زیاد آن در جهان بوده‌ایم. این موضوع به ما نشان می‌دهد که هنر تجسمی ما این پتانسیل را دارد که در عرصه اشاعه آن در جهان کار کرده و چشم‌انداز بلندتری برای خود ترسیم کنیم. با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور و لزوم کم کردن اتکا به فروش نفت، اقدام زیرکانه‌ای است که به سمت اقتصاد هنر حرکت کنیم و فروش آثار هنری را جدی‌تر بگیریم. با توجه به اینکه گالری‌ها می‌توانند در جشنواره هنرهای تجسمی فجر آثار خود را به فروش برسانند این اتفاق باعث رونق اقتصادی در جشنواره نیز می‌شود.
وی اضافه کرد: گالری‌ها این امکان را دارند که دامنه وسیعی از هنرمندان را پوشش دهند و از هنرمندان شناخته شده تا جوان‌ترها و هنرمندان آوانگارد را در جشنواره هنرهای تجسمی فجر معرفی کنند. هر گالری مطابق دیدگاه و سلیقه خود هنرمندان و آثار آنها را انتخاب می‌کند و این تنوع در انواع مختلف آثار هنری که بر روی دیوار گالری‌ها در جشنواره خواهد رفت می‌تواند به شناخت بیشتر مخاطب عام از هنرمندان حوزه تجسمی کمک کند.
 
مدیر گالری فرمانفرما در پایان بیان کرد: گالری‌ها در فعالیت حرفه‌ای خود مسئولیت کیفیت اثر و تضمین قیمت آن را بر عهده دارند و در طول سال با وسواس زیاد در این زمینه کار می‌کنند. زمانی که آنها در جشنواره هنرهای تجسمی فجر حضور پیدا می‌کنند، تک‌تک آنها سعی می‌کنند کاری با کیفیت بالا عرضه کنند و کیفیت خوب هر کدام از این حلقه‌های زنجیر باعث می‌شود در نهایت این رویداد با بهترین کیفیت برگزار شود.
 
 
تاریخ خبر:  1397/11/18